Nastřelování náušnic novým systémem STUDEX

Používáme novou metodu propíchnutí ucha pomocí setu od americké firmy STUDEX. Náušnice se již klasicky nenastřelují, ale uši se pistolí jemně propichávají. Hrot jehly se nachází v těsné blízkosti ucha na rozdíl od jiných pistolí, což usnadňuje přesné zaměření vpichu. Nedochází k tzv. „výstřelu“, který je doprovázen nepříjemným zvukovým podnětem. Jedná se o téměř bezbolestné a tiché propíchnutí uší. Náušnice jsou hypoalergenní – z chirurgické oceli s nebo bez pozlacení, nejsou jednorázové, je možno je opakovaně nasazovat.

Kdy a v jakém věku náušnice nastřelit?

Nastřelení náušnic provádíme u dětí i dospělých. V kojeneckém věku doporučujeme aplikaci od 3. měsíce, minimálně 14 dnů po jakémkoliv očkování. Děti by měly být zdravé, neměly by být nachlazené nebo mít teplotu.

Náušnice

Nastřelují se pouze speciální nastřelovací náušnice k tomuto výkonu určené, které jsou sterilně jednorázově zabaleny. Náušnice jsou vyrobeny z chirurgické oceli, mohou být potažené zlatem (žlutý kov), neobsahují nikl ani jiné zdraví škodlivé látky. Jsou testovány Státní zkušebnou a je na ně vystaveno Prohlášení o shodě. Náušnice jsou vyměnitelné, je možné si je zakoupit i samostatně bez nastřelení

Jak se nástřel provádí?

Po označení místa budoucích dírek medicinálním fixem a dezinfekci se provede propíchnutí uší pomocí speciální propichovací pistole, která ucho rychle, šetrně a hlavně s minimální bolestivostí propíchne a zároveň náušnici nasadí a uzavře. Po propíchnutí ucho nekrvácí! Po celou dobu má dítě na klíně rodič, sestra pouze přidržuje hlavičku.

Ošetřování

Asi po dobu 14 dnů po nástřelu je třeba o nastřelené dírky pečovat a ošetřovat je. Vhodné je ošetření lihem na pupek po koupeli. Náušničkou pravidelně 2x denně pohybujte zepředu dozadu a pootočte. 3 dny minimalizujte styk pokožky s vodou (sprchování nevadí), na plavání můžete s děťátkem za týden.

Kdy lze provést výměnu nastřelených náušnic za vlastní?

Po úplném zhojení nastřelených dírek (přibližně za 6 - 8 týdnů) lze nastřelené náušnice vyměnit za jakékoliv náušnice jiné (nejlépe zlato, bílé zlato), které předem naložíte na 24 hodin do 60% lihu. Pokud si s výměnou nebudete vědět rady, pomůžeme vám.